X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبریهمه چیز یعنی فیتیله

برای معین کوچولو و فیتیله که عشقشه

سلام دوستای خوب و مهربون  ولادت حضرت مهدی منجی عالم بشریت بر شما مبارک. فیتیله این هفته دست پر اومده  دوستای خوب. جمعه شنبه یکشنبه   با کلی برنامه های قشنگ و نمایشهای جالب و دیدنی.

اولین نمایش فیتیله جمعه تعطیله ی این هفته نمایش اشپزی بود. یکی از مشکلاتی که گریبانگیر مادرای گرامیه اینه که نمی دونند اکثرا چی بپزند  یعنی در واقع غذا ها گاهی یکنواخت میشه و اشپز هم دیگه میلی به پخت اون غذاهای تکراری نداره. اما  اشپزهای فیتیله ای این هفته دستور پخت سمبوسه که یک غذای جنوبیه  رو اموزش دادند.من که خودم خیلی لذت بردم چون تا حالا امتحانش نکرده بودم و حالا دستورش رو بلدم و ان شالله در اینده ای نزدیک درست میکنم. خوب اینم یکی از هزاران  ویژگیه مثبت فیتیلست. حتی مادرا و در واقع چرا راه دور بریم به فکر شکم باباها و بچه های محترم هم هست.بگذریم..


.

یک اهنگ جدید  *( اهنگ پدر)* که مثل همیشه از ریتم فوق العاده زیبایی بر خوردار بود. بار دیگر ابهت مقام پدر از نگاه عمو های مهربون در ذهن و دل کودکان دلبندمون نقش بست .


یکی دیگر از هزاران ویژگیه مثبت این برنامه اینه که  نمایشهایی رو  متناسب با رویدادهای مهم جهانی و کلا مناسبتهای  کشور خوبمون ایران اجرا میکنه  .مسابقات المپیک پکن یکی از اون رویداد هاست که  فیتیله این هفته در قالب یک نمایش فوق العاده جذاب و زیبا  به اون پرداخته بود      و  لحظات شادی اوری رو باز مثل همیشه به خونه هامون هدیه کرد.در این نمایش چند بازیه ورزشی رو نشان دادند   و اتفاقات جالب اون که دیدنش  لذت بخش بود.


مادر بزرگهای فیتیله ای این هفته و این روز مهمان ما بودند  .با  زبان شیرین و سخنان دلنشینشون لحظاتی چند گرمای مضاعفی به خونه ی  دلهامون بخشیدند.


 نینیهای فیتیله ای هم یک شعر زیبا خوندند  


  برنامه ی بعدی رو رفته گرهای مهربون و زحمت کش اعلام کردند و در کنارش از نظافت و بهداشت محیط حرف زدند.


یک اهنگ تولد جدید و مثل همیشه فوق العاده هم در دفتر فیتیله ی این هفته بود.  


و اما یک نمایش جدید که البته قسمت اولبش رو هفته ی قبل با  اجرای اقای قناد مهربون  دیدیم و این هفته اون پسر کوچولو و در واقع بهتره بگم پسر گنده عمو فروتن بودند   . نمایش علی کوچولو بی شک یکی از تاثیر گذار ترین نمایش در زمینه ی تربیت کودکان دلبندمون  هست. در قالب این نمایش زیبا و جذاب و البته خنده دار    خطرات اتو  رو به بچه ها گوشزد کردند. همچنین به بچه ها یاد دادند دست در گوش یا بینی گذاشتن کار زشتیست   .علی کوچولو  این کارها ی زشت رو انجام داد  کار زشتی که یک بچه ی خوب و مودب هیچ وقت انجامش نمیده.


و اما فیتیله ی روز شنبه ۲۶/۵/۱۳۸۷

یه روز قشنگ خدا شروع شده. بچه هها منتظر شروع فیتیله تو خونه هاشون. یکی بیقراری میکنه و دائم به مامانش میگه پس کی شروع میشه.یکی میدوه تلویزیون رو روشن میکنه تا  برنامه رو بگیره.یکی  سر سفره ی صبحونه کنار خانواده  چشم به تلویزیون دوخته.یکی هم مثل اقا معین گل گلاب همراه پسر عموش نشسته بر روی موتور روبروی تلویزیون منتظر فیتیله.

برنامه شروع میشه. مامانا یه چششون تلویزیون و یه چششون داره ظرفای صبحونه رو میبینه و یکی هم مثل مامان معین کاراشو از صبح زودتر میکنه و دیگه مجبور نیست ظرفای صبحونه رو نگاه کنه.    باباها که روز تعطیله و مشغول استراحت کنار فرزندان دلبند و پا به پا همگام با فیتیله. مدتهاست  پدر هامون بخشی از خستگیشون رو در روز تعطیل با برنامه ی خوب و جذاب و دیدنی فیتیله  در میکنند


برنامه با یک اهنگ به یاد ماندنی و زیبا شروع میشه. مهمون اومد تو خونه  شادی و غوغا کنید از راه رسید فیتیله زود درا رو وا کنید*(  عمو های مهربون بچه ها خیلی وقته چشم انتظار این مهمون عزیزند)  *


یک سلام و علیک کاملا متفاوت و بی نظیر. سلام  سلام ستاره های خندون       *سلام سلام گلهای توی گلدون و ..........گفتم متفاوت چون هر بیتش با یک ریتم خاص خونده میشد. گاهی تند و گاهی اروم. خیلی جالب بود.


سه تا از  دوستان روستاییمون اخبار فیتیله ای رو  خوندند.نمایش مثل همیشه به چندین مسئله ی اموزشی پرداخته بود. در واقع هشدارهایی بیشتر برای بزرگترها. اتش روشن کردن زیر درختان و در واقع طبیعت را خراب کردن که هم ضرر جانی برای  فرد خاطی دارد و هم اسیبی جدی به طبیعت خوب خدا زدن محسوب میشود.ازار  دادن حیوانات بی دفاع هم یکی از خبرها بود. چیدن بی اجازه ی میوه از درخت همسایه و عاقبت کار فرد خاطی که در اثر خوردن میوه ی اغشته به سم و نشسته  به اون دچار شده بود  از اهم  اخبار  بود. پیام های این نمایش پر بار این بود که ۱:از طبیعت درست استفاده کنیم

۲: بدون اجازه کاری نکنیم و  در کنارش میوه ی نشسته نخوریم

۳:حیوانات را ازار ندهیم.


باز یک شعر زیبا: یکی بود یکی نبود   زیر گنبد کبود    خالق قشنگیها غیر از خدا هیچ کس نبود.........

 شعر با بیان زیبا عظمت خلقت خدا رو نشون بچه هامون داد. اینکه خدا  خیلی بزرگه . خالق اسمونها و زمینه. خالق انسانها و طبیعت. خالق حیوونا و بشریت . همه و همه ساخته ی  خدای عظیمه.


مسابقه ی  ۲۰۰ سوالی یکی دیگر از نمایشهای امروز بود.  سوالات مسابقه و در واقع جوابهای مسابقه کفش و دمپایی و واکس  بودند که شر کت کنندگان ثابت و همیشگیه این مسابقه ی جذاب  به زیباییه هر چه تمالم تر که همتون میدونید چطوری به جوابها رسیدند. یک مسابقه پر از شادی پر از اگاهی برای کودکان دلبندمان.


 برنامه ی بعدی رو انسانهای اولیه اعلام کردند.


یکی دیگر از نمایشها نمایش اپارتمان فیتیله ای بود.   ابتدا  خانواده های اپارتمان نشین شیوه ی درست اپارتمان نشینی رو برای مصاحبه گر تلویزیون بیان میکردند و بعد با انجام ان عمل زشت در واقع  زشتیه ان کار زشت رو بیشتر نشان دهند و  به عبارتی درس عبرت دیگران شوند.گذاشتن اشغال سر ساعت در جای مناسب  و رعایت سکوت و رعایت  حق همسایها. همچنین رعایت اصول بهداشتی و در کل اذیت نکردن همسایه به عنواین مختلف پیام های  این نمایش بود.


 برای اعلام  پایان برنامه  دو تا از روستاییان خوش صدا و خوش اخلاق امده بوند و یک موش شیطون   که عجیب  برای خودش تو دل بچه ها جا باز کرده میگفتند برنامه تمام شده و خودشون نالان از این موضوع  اما برنامه ادامه داشت گویا اشتباه میکردند بچه های کوچکتر لحظه ای دل کوچیکشون شکست ولی بعد مجریه خوب برنامه اعلام کرد هنوز برنامه هست.


قاطینگا و پاتینگا    که دست از سر مجریه خوب برنامه بر نمیدارند امروز هم اومدند و پروفسور فیتیله   امروز بهشون یک موتور نشون داد و باقیه قضایا  فضولیهاشون و پافشاریهاشون و کج فهمیهاشون که همه در سیر تکمیلیه نمایش بسیار بسایر اموزنده بودند.در هر صورت فهمیدند که موتور چیه و  در واقع چقدر قاطینگا و پاتینگا خوش شانسند که پروفسور به این  فهمیدگی تو جزیره ی ناشناختشون پیدا شده  که این همه اختراع ساخته ی دست  انسانهای چندیدن نسل بعدشون رو بهشون نشون میده.


یک اهنگ بندری برای تبریک عید   خونده شد.

یک مسابقه ی جذاب و مهیج برای بچه های داخل استودیو که واقعا بچه های  توی منزل رو هم به وجد میاورد. مثل همیشه مسابقه ی بادکنک و موسیقی.


خدا حافظیه مازندرانی عشق معین یکی دیگه از اهنگهای امروز بود.و بالاخره ماهیه قرمز تنگ بلور و یک دعای جدید پایان بخش برنامه ی امروز فیتیله بود. باز در این دعا عظمت وجود خدای بزرگ و تعالی چقدر زیبا در ذهن کودکانمان نقش بست.دعا برای ظهور اقا امام زمان  و شناساندن عظمت وجود حضرت مهدی.خدا پشت و پناه همه ی شما عزیزان باشه و عمو های مهربون فیتیله و بقیه ی دست اند کاران این برنامه رو در پناه  خودش سالم و سلامت نگهداره.


 و اما باز معین و یک گام دیگه به سمت تربیت درست:

با شروع نمایش علی کوچولو و یا همون مجید کوچولو معین شدیدا روی غذا خوردن حساس شده.  سعی میکنه  حتی اگر هم دانه ای برنج  هم روی زمین بریزه جمعش کنه. خیلی دست زدن به موها و به بینی و به گوش اون رو تحت تاثیر قرار داده. زشتیه این کارها کاملا براش  قابل درک شده و  در نهایت اینکه اب یا چایی رو روی زمین نمیریزه کاری که تا قبلش دائما و از قصد انجام میداد. مادرا بهتر میدونند بچه ها عاشق اینند که اب رو از قصد از توی لیوان بریزند روی فرش یا چای رو. ولی معین از اون موقع یاد گرفته.


خوب اگر تا الان  تو دلتون گفتید  من چرا اینهمه از فیتیله مینویسم فکر کنم دیگه این سوال رو از ذهنتون باید پاک کنید چون من هر هفته دلایلش رو مینویسم. نوشتنش برای من خیلی جالبه چون تمام مسائل تربیتیه پسرم رو این جا ثبت میکنم حتی زمان یادگیریش رو. خیلی جالبه نه؟؟؟؟؟؟

خوب ادامه ی این پست رو فردا با شرح فیتیله ی فردا مینویسم. البته چند تا عکس از معین در حال دیدن برنامه ی دیروز و امروز میزارم.

Image and video hosting by TinyPic 

 Image and video hosting by TinyPicتو این عکس معین کوچولو به تقلید از حرکت عمو مسلمی تو عکس دستاش رو گذاشته رو چشماش.


و بالاخره میرسیم به فیتیله ی نیمه ی شعبان روز میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود:

فیتیله باز اومد با یه بغل شعر و نمایش. یه بغل شادی و شور. یه بغل صفا و صمیمیت.

اغاز گر برنامه با نام  حضرت مهدی عج الله تعالی  بود. باز وصفی زیبا در مدح ان حضرت. مهدی موعود کعبه ی دلها عزیز زهرا منجی دنیا عشق شکوفا شاخه ی طوبی عاشق و شیدا نهان پیدا ساحل و دریا صاحب الزمان. جملاتی که فیتیله ایها میگفتند در قالب شعر .

یک تبریک به مناسبت عید گفتند و


باز شعری دیگر در وصف مقام حضرت مهدی خواندندو


اما اولین نمایش امروز زوروی فیتیله ای بود     .زورو همون طوری که میدونید یک قهرمان عدالت خواه شبیه رابین هود در عالم حیوانات بود که به کمک افراد ضعیف درصدد مبارزه با ظلم بر میامد. زوروی فیتیله ایه ما اما همش میگه زورو فقط تو زندگیش دو تا اشتباه میکنه.  در هر صورت زورو ی فیتیله ای قصدش کمک به مردمه ولی نمی دونم چرا همش خرابکاری میکنه.اول پیر مرد  در حال استراحت را نا خود اگاه اذیت کرد و بعد مادر بزرگ بینوا رو بعد کشتیگیران در حال  بازی رو.


خوانندگان ترک زبان برنامه ی بعدی رو با لهجه ی شیرینشون اعلام کردند.


خواننده ی فیتیله ای از تجدیدی و تنبلی و عاقبت درس نخوندن حرف زد.با اجرای زیبا و فوق العاده ی عمو فروتن .


 دوستان خوب و با محبت لرمون برنامه ی بعدی رو به همرا رقص محلیه اون مناطق اعلام کردند.

یک اهنگ زیبا در رابطه با دوستی خوانده شد بیشتر از اینشور و اشتیاق بچه ها و بازی عمو ها به هنگام خوندن اهنگ با بچه ها  و همچنین حبابهای زیبایی که تمام محیط استودیو رو پر کرده بود جو صمیمی و خوبی رو ایجاد کرده بود.


 نوبت رسید به نمایش اتاق عمل و تمام لحظات شادی اوری که عمو های مهربون با هنرنمایهاشون رقم زدند.قضیه ی اشیای پیدا شده در مغر بیمار به قول دکترهای فیتیله ی همیشگیه اتاق عمل و سی دیهای غیر مجاز بیرون اوردن مغز و شستشوی ان با اب و صابون از جمله  حوادث هیجان انگیز و جالب این نمایش بود.


اعلام برنامه ی بعدی با حضور کرد زبانان نازنینو


بالاخره اخرین نمایش فیتیله ی نیمه ی شعبان نمایش راز بقای فیتیله ای بود که جوجه تیغی و فیل  و کلا مسائل مرتبط بهش رو به بچه های کوچولو  نشان داد.


Image and video hosting by TinyPic
نوشته شده در شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1387ساعت 03:08 ب.ظ توسط سمانه| 66 نظر|

Design By : Mihantheme